Strona Stowarzyszenia "ZiemiaRudawska.pl"

Strona Stowarzyszenia "ZiemiaRudawska.pl"
Creative Commons CC0

Polecamy:

Grupa facebookowa RUDAWA I GMINA ZABIERZÓW

Subskrybowanie treści postów (niektóre przeglądarki) RSS Feed
poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Strategia rozwoju gminy - nasze postulaty

 

Zgłosiliśmy swoje postulaty w ramach konsultacji społecznych dotyczących projektu „Strategii Rozwoju Gminy Zabierzów do 2030 r.”

Skrótowo ujmując, uwagi nasze są w duchu decentralizmu wiejsko gminnego jakby nie zabrzmiało śmiesznie i pompatycznie to zdanie. Jest bowiem centralizm wiejsko gminny śmieszny i pompatyczny. I patologiczny, bowiem centralizm w ogóle, jest uznaną patologią ekonomiczną i społeczną.
 
Na przykładowych naszych postulatach wnosimy o zmianę strategii na taką, w obrębie której zamiast planów budowy nowych siedzib dla instytucji w miejscu gdzie te instytucje już mają siedziby nie uwłaczające godności charakteru instytucji a traktowanie tych planów jako zadania flagowego, 
 
powinno się według nas wznosić nowe siedziby oraz budynki filialne wspomnianych instytucji najpierw tam gdzie ich w ogóle nie ma. Dzisiaj, mieszkaniec ma do pokonania góry, lasy i kilka miejscowości aby wypożyczyć książkę z biblioteki albo skorzystać z podstawowej usługi medycznej. 
 
Naszymi postulatami wnoszonymi do rzeczonego długoletniego projektu strategii gminy jest między innymi oczekiwanie budowy lub utworzenia w Brzoskwini filii Gminnej Biblioteki Publicznej, budowy hali sportowo widowiskowej w Rudawie, unowocześnienia i rozbudowy budynku ośrodka opieki zdrowotnej w Rudawie.
 
Takie mamy przykładowe życzenia ale uznajemy je za preludium Waszych zgłoszeń do przywołanej strategii gminy. Konsultacje są dla Was mieszkańców i to Wasze uwagi mogą stanowić o przyszłym krajobrazie Waszej najbliższej okolicy. 
 
Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych (tu link prowadzący do strony urzędu gminy: https://www.zabierzow.org.pl/2021/03/30/ogloszenie-konsultacji-spolecznych-dotyczacych-projektu-strategii-rozwoju-gminy-zabierzow-do-2030-r/). Mamy czas do 4 maja bieżącego roku. Jeśli nie skorzystamy, zastanie nas kiedyś rzeczywistość, która jest odwrotnością zasady „nihil novi sine communi consensu” - nic o nas bez nas. Wszystko się wówczas stanie bez naszego udziału.
 
----------
(więcej w zakładce pn. "Sprawy")

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.