Strona Stowarzyszenia "ZiemiaRudawska.pl"

Strona Stowarzyszenia "ZiemiaRudawska.pl"
Creative Commons CC0

Polecamy:

Grupa facebookowa RUDAWA I GMINA ZABIERZÓW

Subskrybowanie treści postów (niektóre przeglądarki) RSS Feed
piątek, 21 maja 2021

Petycja w sprawie zabudowań dworsko folwarcznych w tym parku w Pisarach trafiła na sesję rady gminy

Po blisko półrocznym oczekiwaniu na odpowiedź i po dwóch skargach naszego Stowarzyszenia na Radę Gminy Zabierzów do Wojewody Małopolskiego a po wezwaniu Pana Wojewody, za które dziękujemy, do niezwłocznego udzielenia nam odpowiedzi przez radę gminy, w końcu nasza petycja w sprawie nabycia przez gminę Zabierzów byłego zespołu dawnych zabudowań dworskich i folwarcznych w tym parku w Pisarach, trafiła na sesję Rady Gminy Zabierzów. Dziś już Państwo radni po prostu musicie stanąć twarzą w twarz przed nami mieszkańcami i wyborcami, przed kamerą i podjąć decyzję.

Dotychczasowym tłumaczeniem się przeciwko zakupowi tych nieruchomości jest stanowisko o finansowej niemocy rady gminy. Tylko, że stoicie Państwo radni w momencie absolutnie decydującym i nieodwracalnym dla przywołanego obszaru a ogólnikowe wypowiedzi komisji rady gminy o niesprecyzowanej „ogromnej sumie” będą w istocie zgodą na twierdzenie, że pieniądze są zawsze najważniejsze. I nawet te o nieokreślonej wartości. 
 
Jeżeli podczas głosowania na sesji rady gminy oddalicie Państwo radni od siebie ten przypomniany przez nas pisarski problem, to po przekroczeniu owego decydującego punktu w czasie - bo historia na to wskazuje i nie wierzymy, że ktokolwiek inny niż my upomni się o wspomniane tereny - nie tylko bezpowrotnie zostaną utracone zabytki kultury i pomniki natury ale Pisary i sąsiednie miejscowości zostaną skazane na agresywną zmianę charakteru tych okolic oraz zniszczenie relacji handlowych istniejących do tej pory. 
 
Niektóre z działek znajdujących się w po dworsko folwarcznym obszarze w Pisarach są bowiem aktualnie wystawione na sprzedaż, w tym działka przeznaczona pod budowę osiedla mieszkaniowego - jest już wizualizacja tego osiedla. 
 
Radnych niezdecydowanych prosimy o niegłosowane przeciwko postulatom wnoszonym naszą petycją. Do pozostałych radnych nawołujemy o podjęcie osobistej i pozapartyjnej refleksji. Głosując przeciw zrobicie Państwo coś, co będzie miało negatywny wpływ na życie obecnych i kolejnych tutejszych pokoleń.
 
Zakup omawianych nieruchomości stanie się dla gminy, zwłaszcza w dzisiejszych niespokojnych czasach dobrze ulokowanym kapitałem. Zarówno w rzecz o wartości wymiernej jak również inwestycją w wartości niewymierzalne. 
 
Jeśli nie potraficie uratować wszystkiego, uratujcie cokolwiek. Zachowacie twarz i nadzieję, że pamięć publiczna o Was jeśli przetrwa będzie dobra. I nie będzie niszczona tak jak niszczona jest pamięć o ludziach, którzy zostawili Wam w depozycie ten kawałek ziemi utraconej już przez Waszych poprzedników w wyniku przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwalającego na kupczenie historią.
 
-----
(zrzut ekranu za: bip.malopolska.pl, kliknięcie w obraz powiększa go)
 

 
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.