Strona Stowarzyszenia "ZiemiaRudawska.pl"

Strona Stowarzyszenia "ZiemiaRudawska.pl"
Creative Commons CC0

Polecamy:

Grupa facebookowa RUDAWA I GMINA ZABIERZÓW

Subskrybowanie treści postów (niektóre przeglądarki) RSS Feed
środa, 28 kwietnia 2021

Kolejna interwencja Wojewody Małopolskiego w związku z naszą kolejną skargą na Radę Gminy Zabierzów

 

Aby być ścisłym: skarżącym jest Stowarzyszenie czyli osoba prawna - nie osoba fizyczna. Nasze pismo to kolejna już skarga na Radę Gminy Zabierzów w sprawie petycji dotyczącej wykupu byłego parku i zespołu zabudowań dworsko folwarcznych w Pisarach. 
 
Jeszcze słowo w kwestii organów gminy: Przewodniczący Rady Gminy w ogóle nie jest jakimkolwiek organem i to przypomnienie zawarliśmy w naszej skardze. Analogicznie rzecz się ma z komisjami opiniującymi rady gminy. Naszą petycję adresowaliśmy do organu gminy Zabierzów jakim jest Rada Gminy Zabierzów. Jest to organ stanowiący i kolegialny a wszelkie rozstrzygnięcia w tym organie muszą zapadać w formie uchwały. 
 
Od blisko pół roku, pomimo działania dyscyplinującego Radę Gminy Zabierzów podjętego przez Wojewodę Małopolskiego nie otrzymaliśmy odpowiedzi w sprawie - od tej rady gminy łamiącej przywołane naszymi skargami zapisy ustawy o petycjach.
----------
(Screen zasadniczej części pisma skierowanego do Rady Gminy Zabierzów w imieniu Wojewody Małopolskiego a przesłanego do wiadomości naszego Stowarzyszenia. Całość korespondencji w sprawie opublikujemy w zakładce pn. "Sprawy")
 
 
  
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.